Állatvédelem
„Az ízlelő bimbóink fontosabbak-e, mint egy állat élete?” (Earthling Ed)
A legtöbb ember valóban törődik az állatokkal. Míg mindent megteszünk egy kutya vagy macska gondozásáért, a legtöbbünk teljesen más viszonyban van az általunk elfogyasztott állatokkal, például tehenekkel, sertésekkel, csirkékkel és halakkal. A kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan ezek az állatok is képesek érezni, például örömet és fájdalmat, kötődést és veszteséget. Legtöbben úgy gondoljuk, hogy az állatokkal szembeni felesleges erőszak elfogadhatatlan, akkor miért eszünk és viselünk állatokat, és használjuk ki őket módon más egyéb módokon?
Az USDA(Amerikai Mezőgazdasági Minisztérium) állítása szerint, csak Amerikában, közel 10 milliárd szárazföldi haszonállatot nevelünk és ölünk le élelmezés szempontjából. Világviszonylatban közel 70 milliárdot.(Forrás: A Well Fed World)
Mint minden társadalmi változás, amikor kezdetét veszi, azt a kérdést veti fel, hogy hogyan is lehetett normálisnak nevezni az addig történteket. Azzal, hogy újra gondoljuk a kapcsolatunkat az állatokkal, egy ideálisabb jövőt teremthetünk.
„Ha boldog és egészséges életet élhetnénk anélkül, hogy másoknak ártanánk, miért ne tennénk?” (Edgar's Mission)
Szeretném, ha minél több emberhez eljutna mind az az információ, mellyel megtapasztalhatom számukra, életváltoztató előnyeit.
Etika
Legtöbben szeretjük az állatokat mint barátainkat, és sok helyen családtagjainkként is tekintünk rájuk. Ennek ellenére, évente több milliárd szárazföldi állatot és tengeri állatok milliárdjait mészároljuk le, minden szükséges ok nélkül.
Olyan társadalmakba és kultúrákba születünk bele, ahol születésünktől fogva azt nevelték belénk, hogy az állati eredetű ételek elengedhetetlenek és szükségesek.
Társadalmunkban különböző ideológiák és filozófiák kísérnek végig életünkben és ezt az állatokkal kapcsolatban is belénk kódolják azzal, hogy vannak olyan állatok melyeket szeretünk, vagy nem bántunk és vannak, melyeket megölünk és megeszünk. Erre született egy kifejezés, egy új izmus, a karnizmus, melyet Dr. Melanie Joy amerikai szociálpszichológus és vegán aktivista alkotott meg. A karnizmus fogalom egy uralkodó ideológia, ami elősegíti, hogy az emberek támogassák az állati termékek használatát, különösen a húsfogyasztást.